استفاده از تلفن همراه در زمان کنکور

استفاده از تلفن همراه در زمان کنکور

کنترل استفاده از تلفن همراه در زمان کنکور

یکی از وسایلی که همه ما تا حدود بسیار زیادی به خصوص در دنیای امروز به آن وابستگی داریم تلفن همراه است. که به دلیل جذابیت هایی که دارد وقت بسیار زیادی هم از ما می گیرد. سال کنکور از آن سال های پر اهمیت است که هر ثانیه اش حکم طلا دارد پس در واقع اتلاف وقت ممنوع!!

شاید شما هم تلاش کرده باشید که کمتر از تلفن همراه استفاده کنید ولی فقط در حد یک تصمیم مانده و هیچوقت این تصمیم به سرانجام نرسیده است و همواره جذابیت تلفن همراه پیروز این میدان بوده!

اگر شما جزء آن دسته هستید که تصمیم دارید این یک سال از گوشی اصلا استفاده نکنید که آفرین بر این اراده و پشتکارتان. اگر هنوز تصمیم قطعی خود را مبنی بر کنار گذاشتن کامل گوشی نگرفته اید سعی کنید این کار را کنید!

ولی اگر جزء آن دسته از افراد هستید که به هیچ عنوان طاقت دوری از گوشی را ندارید خب بهتر است مطلب زیر را بخوانید. بلکه کمتر از آن استفاده کنید.

۱- خاموش کردن تلفن همراه:

همانطور که بالا هم گفتیم اولین راه و بهترین راه خاموش کردن تلفن همراه است. شما به عنوان یک داوطلب کنکور باید بدانید که سرنوشت ساز ترین سال زندگی شما همین امسال است پس یک سال بدون تلفن همراه بودن ضرری که برای شما ندارد، هیچ! قطعا برای شما سود هم دارد. شما می توانید در مدت این یک سال برای کارهای ضروری خود از تلفن همراه یکی از اعضای خانواده استفاده کنید. البته ممکن است برای بسیاری از افراد این کار بسیار سخت و حتی شاید غیرممکن باشد، پس توصیه میکنم راه های دیگر را حتما امتحان کنید و توجه داشته باشید اولین اصل اراده ی شماست پس باید در اولین مرحله خودتان بخواهید که کمتر از تلفن همراه استفاده کنید.

۲- غیر فعال کردن اعلانات یا نوتیفیکیشن ها:

در بسیاری مواقع پیش می آید که به قصد چک کردن یک پیام صفحه گوشی خود را روشن میکنیم و وقتی به خود می آییم میبینیم که ساعت ها از وقتمان با صحبت با دوستان و چک کردن برنامه های مختلف صرف شده. پس بهتر است که اعلانات غیرفعال باشند تا توجه شما به گوشی جلب نشود و از اتلاف وقت های بعد از آن جلوگیری شود.

*راستی!! فکر نمی کنی دیگه بهتر باشه که از فعالیتت توی فضای مجازی کم کنی؟. (فکر کردن درباره این موضوع به عهده خودتون)

۳- حذف برنامه های زمان بر:

بسیاری برنامه ها علاوه بر اینکه سودی برای شما ندارند بلکه ضرر هم دارند. آن هم در این برهه ی حساس زندگی! مثلا بازی هایی که فقط وقت شما را تلف می کنند و شاید روزانه ۴-۵ بار به آنها سر میزنید و در هر بار حداقل نیم ساعت از وقت شما از بین می رود و حتی ممکن است در زمانی که تلفن همراه کنار شما نباشد هم، ذهن شما درگیر فضای بازی باشد پس بهترین راه حذف این برنامه ها است. فقط برنامه هایی را در گوشی خود داشته باشید که برای پیشرفت شما لازم باشد.

۴- در دسترس قرار ندادن تلفن:

شاید یکی از مهم ترین و موثرترین راه ها همین باشد. وقتی چیزی در دسترس باشد (به خصوص تلفن همراه) حتی اگر نیازی به آن نباشد به طور مرتب حواس شخص پرت می شود و توجه اش نسبت به آن جلب می شود پس سعی کنید تلفن همراه خود را در جایی دور از محل مطالعه خود بگذارید یا اینکه آن را به یکی از اعضای خانواده بسپارید و فقط در زمان های مورد نیاز و مشخص شده از آن استفاده کنید.

۵- داشتن زمان مشخص برای استفاده:

مدت زمان معینی را برای استفاده از تلفن همراه خود مشخص کنید و بلافاصله بعد از تمام شدن آن مدت زمان آن را کنار بگذارید.

۶- استفاده از برنامه های کنترل استفاده:

بسیاری از برنامه ها هستند که مدت زمان استفاده شما از تلفن همراه را کنترل می کنند این برنامه ها یکی از روش های موثر کم کردن زمان استفاده از تلفن همراه است. با نصب این برنامه ها بعد از استفاده ی مدتی محدود تلفن به شما هشدار میدهد که زمان استفاده روزانه شما از تلفن همراه به پایان رسیده و باید آن را کنار بگذارید.

حرف آخر

همواره یادتان بماند که: تکرار و تمرین بهترین راه برای تقویت شما است. پس زیاد تست بزنید و روش های استفاده از تلفن همراه در زمان کنکور را که باهم مرور کردیم را نیز رعایت کنید.

با گروه رتبه برتر حرف آخر در ارتباط باشید.
برای کسب مشاوره تخصصی، آشنایی بیشتر با پکیج های کنکوری و برنامه ریزی با ما در تماس باشید.

مشاوره کنکوری و برنامه ریزی
سفارش محصولات حرف آخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *