تخمین رتبه کنکور

تخمین رتبه کنکور

تخمین رتبه کنکور – تخمین رتبه همانطور که از اسمش مشخص است به طور تقریبی و تخمینی به شما می گوید که در کنکور سراسری رتبه شما به طور حدودی چند خواهد بود.

تخمین رتبه مثل درصد گیری نیست که فرمول خاصی داشته باشد و هرکس بتواند که به تنهایی و به یک محاسبه ی ساده رتبه خود را تخمین بزند و حتما نیازمند یک نرم افزار است که با دقت و جزئیات رتبه فرد داوطلب را تخمین بزند.

استفاده از نرم افزارهای تخمین رتبه در چند بازه برای یک فرد کنکوری حائز اهمیت است و می تواند از این برنامه ها استفاده کند.

۱- زمان شروع هدف گذاری:

زمانی که شخص تصمیم می گیرد مطالعه برای کنکور را شروع کند نیاز دارد به اینکه بداند برای کدامین هدف قرار است تلاش کند. پس با کمک تخمین رتبه، درصد و رتبه ی مربوط به رشته محلی که در واقع هدف شخص برای کنکور سراسری است را متوجه شده و برای رتبه و درصد هر درس برنامه ای برای خود طراحی کرده و باعث می شود که راحت تر و با برنامه ی دقیق به هدف خود یعنی موفقیت در کنکور نزدیک شود.

۲- در دوران جمع بندی نهایی:

منظور از دوران جمع بندی یک یا دو ماه مانده به کنکور است که فرد داوطلب آزمون های جامع را می دهد و بعد از درصد گیری، درصد های مربوط به هر درس را وارد نرم افزار کرده و رتبه ی تقریبی خود را دریافت می کند تا شخص متوجه نقاط ضعف و قوت خود بشود.

۳- پس از کنکور:

چند روز پس از کنکور سازمان سنجش کلید سوالات را در سایت خود منتشر می کند و هر فرد با توجه به پاسخ هایی که داده می تواند درصد مرتبط با هر درس خود را محاسبه کرده و به طور تخمینی متوجه شود که رتبه کنکور او حدودا چقدر خواهد بود؟!

سود این کار برای داوطلب چیست؟ فرد داوطلب می تواند با توجه به حدود رتبه ی خود درباره رشته ها و شهرهایی که امکان قبولی در آن ها برایش وجود دارد، تحقیق کند تا با دیدی بازتر و منطقی تر انتخاب رشته کند.

تخمین رتبه باید واقع بینانه باشد و اگر که نامعتبر باشد:

تخمین رتبه ی نامعتبر مثل هر چیز نامعتبر دیگری باعث آسیب خواهد بود.

  • اگر تخمین رتبه خوش بینانه تر از حقیقت باشد شخص به خود مغرور خواهد شد و ممکن است ساعت و کیفیت مطالعه خود را افزایش ندهد و در کنکور با شکست مواجه شود.
  • اگر تخمین رتبه بدبینانه تر از حقیقت فرد داوطلب باشد، داوطلب دچار سرخوردگی، استرس و اضطراب خواهد شد و چه بسا از ادامه ی مطالعه ی خود نا امید شود.

اساس تخمین رتبه، میزان قبولی و رتبه ی داوطلبان کنکور سراسری سال های قبل است. همانطور که میدانید رتبه کنکور شخص بر اساس تراز فرد است و تراز هر آزمون متفاوت است پس تخمین رتبه بر اساس میزان سختی و یا آسان بودن هر درس و میزان پاسخگویی داوطلبان همان سال است اما به طور کلی یک بازه داده می شود که احتمال اینکه رتبه ی فرد در آن بازه قرار بگیرد بسیار بالاست.

برای اینکه بازه ای که نرم افزار به ما می دهد به نتیجه ی کنکور ما نزدیک تر باشد چه کنیم؟؟

  1. سعی کنید که درصد ها را تا جایی که می توانید دقیق و با احتساب نمره ی منفی محاسبه کنید و وارد کنید.
  2. نوع نظام خود را انتخاب کنید. یعنی نظام جدید یا نظام قدیم بودن خود را مشخص کنید.
  3. در نرم افزار مشخص کنید که شما در کدام منطقه درس می خوانید و داوطلب کنکوری کدام یک از مناطق ۱ تا ۳ هستید.

نرم افزار انتخاب رشته ی خوب نرم افزاری است که نظام و منطقه را بشود در آن مشخص نمود. بعضی نرم افزار ها رتبه ی شما را در هر ۳ منطقه به شما اطلاع می دهند که شما فقط نیاز دارید بدانید که در منطقه ی خودتان در کدام بازه ی رتبه ای قرار می گیرید.

حرف آخر

تخمین رتبه کنکور ایثارگران

با گروه رتبه برتر حرف آخر در ارتباط باشید.
برای کسب مشاوره تخصصی، آشنایی بیشتر با پکیج های کنکوری و برنامه ریزی با ما در تماس باشید.

مشاوره کنکوری و برنامه ریزی
سفارش محصولات حرف آخر

One thought on “تخمین رتبه کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *