مباحث و تعداد سوالات فیزیک کنکور

مباحث و تعداد سوالات فیزیک کنکور

سوالات پرتکرار فیزیک کنکور

سوالات و بودجه بندی کنکور در سال های متفاوت تقریبا از یک روند کلی مشخص پیروی می کند و این روند هر سال تکرار شده و منبع مناسبی برای برنامه ریزی در سال کنکور می باشد.

اطلاع از مباحث پر تکرار و مهم کنکور در هر درس به خصوص وقتی که زمان محدود است به داوطلب کمک زیادی می کند.

برای اطلاع از مباحث پرکاربرد فیزیک تا پایان همراه ما باشید!!

  • فیزیک نظام جدید

فیزیک دهم

فیزیک سال دهم دارای ۴ فصل بوده که به علت پرداختن به ویژگی های مواد به فصل سیالات معروف است.

فصل سوم این کتاب یعنی خواص فیزیکی در کنکور سال ۹۸ سهمیه ۲ سوال را به نام خود کرده و از فصل چهارم یعنی دما و گرما ۳ سوال طرح شده بود.

فیزیک یازدهم

فیزیک سال یازدهم ۳ فصل دارد که به فیزیک الکتریسیته معروف است که در کنکور ۹۸ از فصل الکتریسیته ساکن و جریان الکتریکی و فصل مغناطیس و القای الکترومغناطیس هر کدام ۳ سوال طرح شده بود یعنی اهمیت فصل ها به گونه ای با هم برابر بوده، پس از فیزیک یازدهم غافل نشوید.

فیزیک دوازدهم

کتاب فیزیک دوازدهم مثل فیزیک دهم ۴ فصل دارد و به فیزیک مکانیک معروف است دو فصل آخر کتاب یعنی نوسان و امواج و آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای تقریبا فصل های ساده و قابل درک و تست خیزی هستند به طوری که در کنکور گذشته فصل نوسان و امواج ۴ سوال و فصل آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای ۳ سوال را به خود اختصاص داده است.

بررسی تعداد سوالات طرح شده در سال های گذشته به معنی این نیست که در کنکور پیش رو دقیقا همین ترتیب و ترکیب استفاده شود ولی یک طرح کلی از میزان اهمیت هر فصل به داوطلب ارائه می کند.

  • فیزیک نظام قدیم

فیزیک ۱

از مباحث فیزیک ۱ فقط از دو فصل آینه ها و عدسی ها سوال طرح می شود که در سال های گذشته به طور میانگین ۳ سوال از این فصل ها طرح شده. تسلط بر این مبحث چندان دشوار نبوده و با تکرار و تمرین می توان به تسلط نسبی در این فصل ها رسید.

فیزیک ۲

فصل گرما و قانون گازها از جمله مباحث آسان فیزیک کنکور است و ۲-۴ سوال کنکور را سهم خود کرده است. از فصل کار و انرژی ۱ تست طرح می شود.

فیزیک ۳

از این کتاب بیشتر از دو کتاب قبل سوال طرح شده و قاعدتا کتاب مهم تری محسوب می شود. فصل الکتریسیته ساکن ۱ سوال فصل الکتریسیته جاری ۲ سوال که برای پاسخ گویی به این سوال ها نیاز است که انواع تیپ سوالات این فصل را دیده و مسلط باشید. ترکیب خازن و مقاومت معمولا ۱ سوال و دو فصل پایانی که تقریبا ساده و به راحتی قابل درک می باشد یعنی فصل مغناطیس و القای الکترو مغناطیس ۲-۳ تست را به خود اختصاص می دهند.

فیزیک پیش ۱

دو فصل ابتدایی فیزیک پیش دانشگاهی سینماتیک و دینامیک که هر کدام حدود ۳-۴ سوال را به خود اختصاص می دهند، معمولا سوالات این دو فصل پیچیده بوده و نیازمند مطالعه دقیق و حل تست های زیاد و متنوع است. پس اگر زمان کافی برای مطالعه ندارید شاید بهتر باشد این دو فصل را کنار بگذارید.

موج و نوسان جزء نیمه اول کتاب است که مفهوم تقریبا یکسانی داشته و معمولا تست هایی ساده هستند. تسلط بر این قسمت بسیار ساده بوده و با کمی تلاش قطعا موفق خواهید شد که این ۲-۳ سوال را درست جواب دهید.

فیزیک پیش ۲

نیمه ی دوم کتاب فیزیک پیش دانشگاهی مباحث حفظی و مفهومی بیشتری داشته و دارای فرمول های راحتی هستند در سال های اخیر از این قسمت حدود ۴-۵ تست طرح شده که احتمالا موفق خواهید شد که به این سوالات پاسخ صحیح بدهید و درصد خود را افزایش دهید.

اگر که فصل های

۱آینه و عدسی ۲الکتریسیته ساکن ۳مغناطیس و القای الکترومغناطیس ۴صوت و موج ۵پیش دو ۶گرما و قانون گازها

را مطالعه کرده و به تسلط برسید حدودا بیش از ۵۰ درصد سوالات را که جزء بخش ساده فیزیک هستند، پاسخ داده اید!

حرف آخر

همواره یادتان بماند که: تکرار و تمرین بهترین راه برای تقویت شما است. پس زیاد تست بزنید و مباحث و تعداد سوالات فیزیک کنکور را که باهم مرور کردیم را نیز مورد مطالعه قرار داده و با توجه به بودجه بندی و زمان مانده تا کنکور بیشترین بهره را از سرفصل ها ببرید.

با گروه رتبه برتر حرف آخر در ارتباط باشید.
برای کسب مشاوره تخصصی، آشنایی بیشتر با پکیج های کنکوری و برنامه ریزی با ما در تماس باشید.

مشاوره کنکوری و برنامه ریزی
سفارش محصولات حرف آخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *