۶ روش مدیریت زمان در جلسه کنکور

۶ روش مدیریت زمان در جلسه کنکور

برای مدیریت زمان ۶ روش مدیریت زمان در جلسه کنکور را بخوانید:

کنکور، نامی آشنا برای رقم خوردن آینده !!

همه داوطلبان کنکوری میدانند که کنکور یک آزمون تک بعدی نیست که فقط با مطالعه بتوان در آن به موفقیت رسید. آزمونی است که علاوه بر درس خواندن، مهارت ها و تکنیک های بسیار مهمی دارد که بدون آنها موفقیت چندان دست یافتنی نیست. یکی از این مهارت ها، مهارت مدیریت و کنترل زمان است.

زمان در جلسه آزمون باید به نحوی کنترل شود که سوالی به خاطر نداشتن وقت بی پاسخ نماند‌.

۱- درس خواندن مداوم و دقیق:

هرچه شما بیشتر درس بخوانید در نتیجه سرعت پاسخ گویی شما بیشتر خواهد شد و کمتر با مشکل کمبود وقت مواجه خواهید شد و همواره بدانید اولین و اصلی ترین کلید برای موفقیت در کنکور زیاد و با برنامه درس خواندن است.

۲- یادگیری تکنیک های تست زنی:

تکنیک های تست زنی را به خوبی یاد بگیرید به خصوص در درس های اختصاصی که سوالات محاسباتی با جواب های طولانی دارند، یک تکنیک محاسباتی سریع، باعث می شود از نظر زمانی از بقیه رقبای خود جلو بیفتید.

۳- تست های زمان دار:

خودتان را سر جلسه کنکور تصور کنید و با همان تعداد سوال و همان زمان بندی به سوالات پاسخ دهید و حتما از ساعت و یا زمان سنج (کرونومتر) استفاده کنید. توجه داشته باشید که دقت خود را فدای سرعتتان نکنید، یعنی سریع بودن باعث نشود که به سوالات اشتباه پاسخ دهید.

۴- حفظ آرامش:

زمانی که استرس و اضطراب و نگرانی آزمون بخش زیادی از مغز شما را درگیر کند شما به راحتی نمی توانید سوالات را تجزیه و تحلیل کنید، پس مجبور خواهید بود که زمان بیشتری برای درک مفهوم سوال صرف کنید. بنابراین راه های مقابله با استرس و اضطراب خود سر جلسه آزمون را یاد بگیرید و بر خود مسلط باشید.

۵- تکنیک ضربدر منها:

این تکنیک، تکنیک بسیار مهمی در کنکور است که حتما باید آن را تمرین کرده و سر جلسه کنکور از آن استفاده کنید. روش این تکنیک به این صورت است که سوالات را به ۳ دسته تقسیم می کنید

دسته اول سوالاتی که پاسخ آنها برایتان ساده است و زمان زیادی از شما نمی گیرد این سوالات را پاسخ داده و در پاسخنامه وارد کنید.

دسته دوم سوالاتی که در پاسخ آنها شک دارید و یا راه حل آن را میدانید ولی جوابی طولانی دارند. در کنار این سوالات یک علامت ضربدر قرار داده و از آن بگذرید.

دسته سوم سوالاتی که بسیار پیچیده هستند و شما به هر دلیلی جواب آنها را نمی دانید در کنار این سوالات علامت منها قرار داده و از آن بگذرید.

اگر با روش زمان نقصانی به سوالات جواب دهید در وقت اضافه می توانید به سراغ سوالات دسته دوم که با علامت ضربدر نشان دار شده اند بروید و بر روی آن سوالات وقت بگذارید با این روش شما مطمئن خواهید بود که سوالاتی که پاسخ آنها را میدانید جواب داده اید و نگران آنها نیستید‌. اگه نمیدونی روش زمان نقصانی چیه مورد بعد رو با دقت بخون!!

۶- روش زمان نقصانی:

واژه نقصان در لغت به معنی کم کردن از بهره است؛ یعنی شما از زمانتان کم می کنید. برای فهم راحت تر این روش با مثال توضیح می دهیم و برای اینکه مثال برای همه کاربردی باشد دروس عمومی را مورد بحث قرار می دهیم.

دروس عمومی ۴ درس با ۷۵ دقیقه زمان است که به طور متوسط برای هر درس بین ۱۷ تا ۲۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. ما این زمان را کمتر در نظر می گیریم

یعنی چی؟؟

الان توضیح میدم…

شما برای هر درس ۱۵ دقیقه زمان در نظر می گیرید که چون ۴ درس عمومی داریم مجموعا ۶۰ دقیقه زمان پاسخگویی به سوالات داریم و ۱۵ دقیقه زمان اضافه برای حل کردن سوالاتی که با ضربدر نشان دار شده اند.

استفاده از این روش هم آرامش شما را بیشتر کرده و هم باعث می شود با دقت بیشتری به سوالات پاسخ دهید! حتما از این روش استفاده کنید!!

حرف آخر

همواره یادتان بماند که: تکرار و تمرین بهترین راه برای تقویت شما است. پس زیاد تست بزنید و ۶ روش مدیریت زمان در جلسه کنکور را که باهم مرور کردیم را نیز رعایت کنید.

با گروه رتبه برتر حرف آخر در ارتباط باشید.
برای کسب مشاوره تخصصی، آشنایی بیشتر با پکیج های کنکوری و برنامه ریزی با ما در تماس باشید.

مشاوره کنکوری و برنامه ریزی
سفارش محصولات حرف آخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *