۱۰۰ زدن عربی کنکور سراسری

عربی کنکور

چگونه عربی کنکور سراسری را ۱۰۰ درصد بزنیم؟؟

درس عربی مانند سایر درس های عمومی ۲۵ سوال در کنکور سراسری را به خود اختصاص می‌دهد. این درس دومین  درس در دفترچه سوالات عمومی است. ضریب این درس در کنکور برای همه رشته ها ۲ می باشد. درس عربی به علت میزان پاسخگویی کمتر در بین درس های عمومی دیگر تاثیر زیادی بر روی رتبه و تراز داوطلبان دارد. داوطلبان کنکور سراسری در همه رشته ها باید ۲۵ سوال درس عربی را در مدت زمان ۲۰ دقیقه پاسخ دهند.

میزان و درصد پاسخگویی داوطلبان رشته تجربی در کنکور سال ۹۸ به تفکیک حدود درصد، به شرح زیر می باشد:

درصد صفر و کمتر از آن: تعداد ۹۲،۴۷۲ نفر یعنی اگر شخصی درس عربی را ۱ درصد پاسخ دهد، از تعداد بسیار زیادی از داوطلبان کنکور سراسری جلو می افتد.

از ۱ تا ۳۰ درصد: تعداد ۳۶۵،۶۰۱ نفر

از ۳۰ تا ۶۰ درصد: تعداد ۱۰۴،۷۵۸ نفر

از ۶۰ تا ۹۰ درصد: تعداد ۲۱،۲۴۵ نفر

از ۹۰ تا ۱۰۰ درصد: تعداد ۴۰۸ نفر که از این بین تنها ۳۲ نفر به طور کامل به سوالات پاسخ داده بودند و درصد ۱۰۰ را کسب کردند.

میانگین درصد درس عربی کل داوطلبان رشته تجربی کنکور سراسری ۹۸ هجده و نیم درصد بوده است!!

میانگین درصد درس عربی داوطلبان رشته تجربی کنکور سراسری ۹۸ که رتبه زیر ۱۰۰۰ کسب کردند ۷۶درصد بوده است!!

جالب است بدانید: از بین ۳۲ نفر که عربی را ۱۰۰ درصد پاسخ داده بودند تنها ۱۲نفر رتبه زیر ۱۰۰۰ کسب کرده اند!

بودجه بندی درس عربی در کنکور سراسری طبق کنکور سال ۹۸

سوالات درس عربی از قاعده و قانون خاصی پیروی کرده تقریباً در همه‌ی سال ها در کنکورهای نظام قدیم، این ریتم ثابت تکرار شده است کنکور نظام جدید حدوداً شبیه به کنکورهای نظام قدیم سال های گذشته برگزار شد. انتظار می رود این ریتم کلی در کنکور های پیش رو نیز تکرار شود.

۱ ترجمه تعریب: به طور کلی سوالات درس عربی با سوالات ترجمه و تعریب شروع می شود. در کنکور سال ۹۸ تعداد این سوالات ۱۰ سوال بوده که حدوداً ۴۰ درصد از درصد درس عربی را به خود اختصاص داده بود.

برای پاسخگویی به سوالات تعریب و ترجمه نیازی به حفظ کردن معنی تک به تک لغات نمی باشد این سوالات از راه های تکنیکی و اکثراً از راه دانستن قواعد ساده و ابتدایی عربی به سادگی قابل پاسخگویی هستند و به طور کلی جزء سوالات آسان درس عربی کنکور به حساب می روند.

۲ مفهوم جمله: این بخش از سوالات عربی تقریباً مشابه سوالات قرابت معنایی در درس ادبیات می باشد.  با توجه به معنی و پیام جمله شما باید به این سوال پاسخ دهید در کنکورهای نظام قدیم و کنکور نظام جدید سال ۹۸ تنها ۱ سوال از این مبحث طرح شده است.

۳ درک مطلب: در کنکور نظام جدید سال ۹۸ همانند کنکور های نظام قدیم بعد از سوالات ترجمه یک متن به زبان عربی به داوطلبان داده شده بود که با توجه به معنی و مفهوم آن متن داوطلبان می بایست به ۴ پرسش پاسخ دهند.  این بخش از سوالات حدوداً بخش سخت سوالات درس عربی محسوب می‌شوند. چون برای پاسخگویی به آنها تسلط نسبی بر معنا و مفهوم متن لازم است.

۴ تحلیل و اعراب: بعد از سوالات درک مطلب ۴  سوال دیگر مرتبط با متن به داوطلبان داده میشود. پاسخگویی به سوالات تحلیل صرفی و اعراب نیازمندی شناختن نقش کلمات در جمله و همچنین شناختن ویژگی های کلمات در زبان عربی می باشد.

۵ قواعد: سوالات پایانی درس عربی از قواعد عربی مطرح می‌شود در کنکور سال ۹۸ تعداد سوالات قواعد ۵ عدد بوده. دانستن و حل تست های متنوع از قواعد عربی به شما کمک می کند که راحت تر به این سوالات پاسخ دهید.

در کنکورهای نظام قدیم تعداد سوالات ترجمه و قواعد به طور معمول برابر بود اما در کنکور نظام جدید تعداد سوالات ترجمه از سوالات قواعد بیشتر شده که البته ممکن است به نفع داوطلب باشد چون پاسخ به سوالات ترجمه کمی آسان‌تر از سوالات قواعد است.

!!! در کنکور ۹۸ یک سوال از جمع مکسر و متضاد و مترادف در درس عربی مطرح شد.  بعضی از کارشناسان کنکور معتقدند این بخش از بخش قواعد جدا بوده و جزء سوالات قواعد محاسبه نمی شود.

اگر زمان کمی تا کنکور داری بخون!!

شاید شما هم جزء اون دسته از داوطلب هایی هستین که تا الان عربی رو کنار گذاشته بودید یا حتی شاید تازه تصمیم به شروع کردن گرفته باشید. پس برای کسب یک درصد معقول و منطقی که تا حد زیادی شما را جلو ببره نیاز دارید که اصولی و با برنامه‌ریزی درس بخونید! پس حتماً حتماً اصول و تکنیک های پاسخگویی به سوالات ترجمه را یاد بگیرید و با تکرار و تمرین بر آن اصول مسلط شوید، اگر به طور کامل سوالات ترجمه و تعریب را پاسخ دهید حدود ۴۰ درصد از درس عربی را کسب کرده اید و این یعنی جلو افتادن از حدود ۴۰۰ هزار داوطلب کنکور سراسری و این قدمی به سوی موفقیت است.

اگر به ۴۰ درصد راضی نیستی بخون!!

پاسخ به سوالات ترجمه یکی از واجبات درس عربی در کنکور سراسری است. بعد از آن بهتر است به سراغ یادگیری قواعد عربی بروید و برای کسب ۲۰ درصد بعدی تلاش کنید. بعد از خواندن هر کدام از تیترهای قواعد حتما تعدادی تست از آنها حل کنید تا در ذهن شما ثبت شود. تا اینجای کار با پاسخ به سوالات ترجمه و قواعد درصد شما به حدود ۶۰ درصد می رسد.

!! بعد از تسلط بر قواعد عربی شما قادر خواهید بود که سوالات تحلیل صرفی و اعراب گذاری عربی را پاسخ دهید برای اینکه حدود ۱۶ درصد از درصد درس عربی است.

درک مطلب! قسمت سخت ماجرا!

برای پاسخگویی به سوالات درک مطلب هرچه شما متن های بیشتری دیده باشید و تست های بیشتری پاسخ داده باشید این کار را برای خود راحت تر می کنید پس بهتر است که یک روز درمیان یا دو روز یکبار یکی از قسمت سوالات درک مطلب را پاسخ دهید.

 با این اوصاف شما آماده کسب درصد ۱۰۰ در درس عربی در کنکور سراسری هستید!!

راستی اگر دوست داشتی بدونی چطوری میتونی خیلی راحت به درصد ۱۰۰ برسی در ادامه با ما همراه باش.

عربی دهم ، یازدهم و دوازدهم حرف آخر

عربی کنکور حرف آخر

عربی جامع حرف آخر

نمونه آموزش عربی کنکور توسط استاد واعظی

آنچه در این پکیج جامع عربی دهم، یازدهم و دوازدهم حرف آخر خواهید دید

اگه پایتون ضعیفه و تو عربی مشکل اساسی دارید ازتون خواهش می کنم که یادگیری از طریق کتاب رو بی خیال شید. چون وقت زیادی رو از دست می دید و نمی تونید به تسلط کافی هم برسید.

عربی درسیه که یادگیری از طریق معلم و کلاس می تونه خیلی بهتون کمک کنه . برای اینکه در این درس به درصد بالا برسید باید صبور باشید و مبارز.

چون این امکان وجود داره که مبحثی رو توپه توپ یاد بگیرین ولی نتونین تست های اون بخش رو حل کنین اینجاس که نباید خسته شین و بگین عربی سخته  ،‌ نه ؛ این عدم توانایی شما در حل تست های اون بخش برمی گرده به اطلاعات کم شما ، چون اکثر تست های هر بخش ترکیبی از چند بخش مختلف با همین و لازمه به تمامی بخش ها مسلط باشین تا درصد بالایی را در هر بار تست زنی کسب کنین.

در پک کامل عربی دهم ، یازدهم و دوازدهم حرف آخر شما با بهترین محصول ما و بدون شک بهترین مجموعه از عربی در کل کشور روبرو می شوید.

ما این تضمین رو به شما عزیزان می دهیم که با آموزش ۲۳ ساعته کل عربی را با بهترین کیفیت فرا بگیرید و فقط و فقط به درصد بالای ۹۰  فکر کنید و هر زمانی که خواستید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

حرف آخر

همواره یادتان بماند که: تکرار و تمرین بهترین راه برای تقویت شما است. پس زیاد تست بزنید و مباحث آسان عربی کنکور را که با توجه به بودجه بندی باهم مرور کردیم را نیز مورد مطالعه قرار داده و با توجه به بودجه بندی و زمان مانده تا کنکور بیشترین بهره را از سرفصل ها ببرید.

با گروه رتبه برتر حرف آخر در ارتباط باشید.
برای کسب مشاوره تخصصی، آشنایی بیشتر با پکیج های کنکوری و برنامه ریزی با ما در تماس باشید.

مشاوره کنکوری و برنامه ریزی
سفارش محصولات حرف آخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *