۶ اصول مهم تست زنی کنکور

اصول مهم تست زنی کنکور

تست زنی برای کنکور

۶ اصول مهم تست زنی کنکور – در طول سال های تحصیل شما به صورت تشریحی درس خوانده و امتحان های تشریحی داده اید ولی وقتی به عنوان یک داوطلب کنکوری درس می خوانید هم نحوه درس خواندن و هم نحوه آزمون دادن شما متفاوت خواهد بود.

نکاتی که در تست زدن قبل از کنکور و سر جلسه کنکور به آن نیاز دارید

۱- زیاد تست بزنید:

یکی از رموز موفقیت تکرار و تمرین زیاد است پس زیاد تست بزنید و نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد را در زمان تست زدن به کار ببرید. بعضی ها میگویند رعایت این نکات و قواعد فقط برای سر جلسه کنکور است ولی شما باید استفاده از این نکات ساده ولی مهم را تمرین کنید تا سر جلسه مشکلی برایتان پیش نیاید.

۲- مدیریت زمان:

زمان مهم ترین مسئله برای جلسه کنکور است جمله آشنایی که از اکثر کنکوری ها شنیده ایم: می تونستم جواب بدم وقت نکردم در واقع مهم نیست که شما می تونستین جواب بدین یا نه وقتی جواب ندادین یعنی نتونستین و این اهمیت مدیریت زمان رو به ما نشون میده

۳- از سوال نترسید:

بسیاری از داوطلبان از رو به رو شدن با سوالاتی که ظاهر عجیب غریب و پیچیده ای دارند می ترسند سر جلسه کنکور زمان مناسبی برای تجربه ی سوالات جدید نیست ولی در زمان مطالعه از این نوع سوالات و هر سوال دیگری به سادگی نگذرید شاید نکته ای در سوال نهفته باشد که سر جلسه کنکور به درد شما بخورد.

۴- سوال را با دقت بررسی کنید:

با دقت خواندن سوال به اندازه ی با دقت درس خواندن اهمیت دارد. فهمیدن سوال نیمی از جواب است شاید کمی کلیشه ای به نظر برسد ولی حقیقتی محض است و باید قبول کرد که فهم سوال راه را روشن خواهد کرد. به علاوه قیدها و فعل ها در سوال و گزینه ها بسیار اهمیت دارند. به منفی و مثبت بودن جمله توجه ویژه داشته باشید!!

۵- استفاده از تکنیک ضربدر منها:

سوالات به ۳ دسته تقسیم می شوند.
  • دسته ی اول

سوالاتی هستند که یا برایتان آسان هستند یا نکته آنها را میدانید و به هر صورت پاسخگویی آن برایتان راحت خواهد بود، پس به این دسته سوالات پاسخ داده و از آن عبور می کنید.

  • دسته ی دوم

سوالاتی هستند که قبلا مشابه آن را دیده اید ولی الان کمی فراموش کرده اید یا زمان زیادی را خواهد گرفت یا اینکه در پاسخ سوال شک دارید به طور خلاصه سوالاتی که در پاسخشان شک دارید و یا بسیار وقت گیر هستند. در کنار این دسته از سوالات علامت ضربدر قرار دهید و به تست زدن خود ادامه دهید.

  • دسته ی سوم

سوالاتی هستند که یا بسیار ناشناخته و جدید هستند برای شما و یا پاسخ آن را به کل نمی دانید پس بدون هیچگونه فوت وقتی علامت منها را کنار این سوال گذاشته و از آن رد می شوید.

بعد از اینکه سوالات را به این سه دسته تقسیم کردید و جواب سوالات دسته ی اول را دادید در صورتی که هنوز وقت داشتید به سراغ سوالات دسته ی دوم بروید و سعی کنید به پاسخ صحیح برسید اگر همچنان شک داشتید و به اطمینان کامل نرسیده بودید آن سوال را مانند دسته ی سوم رها کنید و فراموش نکنید که کنکور نمره منفی دارد!

پیشنهاد میکنم اگر همچنان زمان اضافه داشتید وسوسه نشوید و به سراغ سوالات دسته ی سوم نروید چون احتمال پاسخ غلط در این نوع سوالات بسیار زیاد است. *البته این در صورتی است که سر جلسه کنکور یا آزمون باشید.

۶- عدم وسواس در تغییر پاسخ:

دقت کنید ولی وسواس به خرج ندهید و مرتب پاسختان را عوض نکنید اولین پاسخی که به ذهنتان می رسد را وارد پاسخنامه کنید و فقط در صورتی که کاملا مطمئن بودید پاسخ را عوض کنید.

حرف آخر

همواره یادتان بماند که: تکرار و تمرین بهترین راه برای تقویت شما است. پس زیاد تست بزنید و ۶ اصول مهم تست زنی کنکور را که باهم مرور کردیم را نیز رعایت کنید و از تست های کاملا استاندارد استفاده کنید.

با گروه رتبه برتر حرف آخر در ارتباط باشید.
برای کسب مشاوره تخصصی، آشنایی بیشتر با پکیج های کنکوری و برنامه ریزی با ما در تماس باشید.

مشاوره کنکوری و برنامه ریزی
سفارش محصولات حرف آخر

One thought on “۶ اصول مهم تست زنی کنکور

  1. بهنام میگوید:

    رشته انسانی با اینکه درسای حفظی داره اما اینا تو تست زدن کافی نیس واقعا روش های حرف آخر کارمو راحت کرده چون دیگه روش تست زدن کار میکنم خوشحالم میتونم خوب بفهمم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.